6. Sissi – film telewizyjny

Dziś chciałabym podzielić się z Wami wrażeniami z pewnego filmu, jaki miałam okazję oglądać jakiś czas temu w polskiej telewizji. Film opowiada losy austriackiej cesarzowej Elżbiety Bawarskiej, którą pieszczotliwie zwano Sissi. Jej historia na tyle mnie zaciekawiła, że postanowiłam poszukać o cesarzowej więcej informacji i za jakiś czas na pewno się nimi z Wami podzielę. Sissi to ukochana cesarzowa Austriaków, nic więc dziwnego, że powstało i nadal powstaje mnóstwo różnego rodzaju produkcji z nią związanych, jak choćby austriacki film z 1955 roku również pod tytułem Sissi, czy animowana komedia Lissi und der wilde Kaiser z 2007 roku. Jeśli chodzi o film, o którym chcę Wam napisać to pochodzi on z 2009 roku i jest produkcją austriacko-niemiecko-włoską i zdaje się, że był oryginalnie nagrywany w obydwu językach, bo polska wersja z lektorem była nagrywana na niemiecki dubbing (więcej o niemieckim dubbing do poczytania TUTAJ) i słychać było, że niektórzy aktorzy mówią oryginalnie po niemiecku, a inni już nie. Ale przejdźmy do rzeczy :).

Źródło

Sissi

Polski tytuł: Sisi

Rok produkcji: 2009

Reżyser: Xaver Schwarzenberger
Grają m.in.: Martina Gedeck, David Rott, Cristiana Capotondi

Martina Gedeck

Film opowiada historię życia Elżbiety Bawarskiej, mimo iż była ukochaną cesarzową Austriaków to nie miała łatwego życia, często robiła rzeczy, które uważane były wtedy za szalone i nie do pomyślenia, ale dzięki temu skradła serca swoich poddanych i jest lubiana do dziś.

Cristiana Capotondi i David Rott

Film szalenie mi się podobał, bo z ogromną przyjemnością oglądam filmy historyczne. Te stroje, ta biżuteria, te fryzury! Uczta dla oczu :). Ogólnie żałuję, że nie miałam okazji oglądać wersji niemieckiej, bo od lektora odzwyczaiłam się już zupełnie i mnie strasznie denerwował. Pomijając tę drobną niedogodność muszę Wam powiedzieć, że dobrze było poznać losy jednej z najsłynniejszych Austriaczek. Sissi była kobietą nietuzinkową, szaloną, mówi się też, że była jedną z prekursorek fitnessu ;), wyprzedzała swoją epokę praktycznie pod każdym względem. Mimo fatalnego lektora gorąco Was zachęcam do zapoznania się z tym filmem, bo liczę, że historia tak Was wciągnie, że będziecie chcieli dowiedzieć się czegoś o Sissi na własną rękę.

Z ciekawostek: Martina Gedeck grająca matkę cesarza to nikt inny jak Ulrike Meinhof z Der Baader-Meinhof Komplex oraz żona pisarza z Das Leben der anderen (Życie na podsłuchu). Zagrała też w obyczajówce Bella Martha (Tylko Marta). A młody cesarz Franciszek Józef, czyli David Rott grał w świetnym Heute bin ich blond (Dziś jestem blondynką).


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Poniżej znajdziesz polecane przeze mnie produkty. Są tu linki afiliacyjne, co oznacza, że jeśli kupisz któryś z tych produktów klikając w poniższy baner to ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję. Dzięki za wsparcie mojego bloga :)!