Deutsch Plus – serial z napisami do nauki niemieckiego

24 Permalink
Wie geht’s? Dziś przychodzę do Was z kolejnym świetnym serialem, który pomoże Wam w nauce języka. Podesłał mi go uczeń, a ja podaję go Wam dalej. Deutsch Plus był emitowany na kanale BBC Two, obecnie można go oglądać na youtube. Na razie oglądałam pierwszy odcinek i jeśli chodzi o głównego bohatera to jest nim Nicolai Antonescu z Rumunii. Nico dopiero uczy się niemieckiego (a my razem z nim), więc na początku dialogi nie są zbyt skomplikowane. Fajną sprawą są napisy, dzięki którym możecie sprawdzić nowe, nieznane słówka. Co ciekawe akcja serialu rozgrywa się w Kolonii, podobnie jak w serialu Jojo sucht das Glück (który to swoją drogą ma już 2 sezon!). Oglądał ktoś ten serial? Jak wrażenia? A może znacie inne produkcje tego typu, o których jeszcze nie wspomniałam?
Inne tego typu seriale opisane na blogu (z napisami):

Bajki i seriale po niemiecku (bez napisów):

Jeśli któreś filmy zostały zdjęte z youtuba to wrzućcie w ichnią wyszukiwarkę nazwę serialu/bajki. Najprawdopodobniej ktoś inny załadował te produkcje ponownie :).


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Poniżej znajdziesz polecane przeze mnie produkty. Są tu linki afiliacyjne, co oznacza, że jeśli kupisz któryś z tych produktów klikając w poniższy baner to ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję. Dzięki za wsparcie mojego bloga :)!