Mini serial dla osób uczących się niemieckiego – Jojo sucht das Glück

7 , Permalink
Mam dla Was kolejny serial z Internetów, który jest zrobiony specjalnie dla osób uczących się niemieckiego, mowa tu o tytułowym Jojo sucht das Glück. Do obejrzenia mamy 33 krótkie, 3-minutowe odcinki, poziom to B1, ale myślę, że dzięki napisom osoby mniej zaawansowane również powinny sobie poradzić ze zrozumieniem całości. Dodatkowo do każdego odcinka jest manuskrypt, interaktywne ćwiczenia i odrobina gramatyki z zadaniami (osobno mamy też rozwiązania). Deutsche Welle pozwala również bezproblemowo ściągnąć (herunterladen, downloaden) każdy odcinek na komputer. Seria i ćwiczenia są w moim odczuciu dosyć proste, więc nie powinny Wam zająć zbyt dużo czasu. Gdzie Jojo można znaleźć? Oczywiście na stronie Deutsche Welle, na YouTube (ćwiczenia i resztę znajdziecie tylko na stronie DW) i na ITunes. Drugi sezon znajdziecie pod TYM linkiem.


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Inne wpisy z filmami dla osób uczących się niemieckiego (początkujący i średnio zaawansowany):

 • Cała seria o Jojo jest bardzo udana. Filmiki są ciekawe i krótkie przez co się nie nudzą. Tematyka filmików jest również interesująca 🙂

 • Nawet ciekawe, nie wciągnęło tak jak Extr@, ale polecam:D

 • Milena P

  „[…]poziom to B1” to jest na serio na poziomie B1? Większość słów rozumiem, a niby jestem na A1…

  • Milena P

   Dlatego napisałam „niby”, bo chodzę do szkoły w Niemczech i lekcje są na tym poziomie, ale na zajęciach strasznie się nudzę, i jest często tak, że skończę robić jakieś zadanie, a reszta grupy jest dopiero w połowie. No i ogólnie czuję się jakbym była na wyższym poziomie…

   • Milena, to poziom podawany przez Deutsche Welle. Jeśli rozumiesz większość to znaczy, że na pewno jesteś na wyższym poziomie niż A1 :). Z drugiej strony czasem bywa tak, że niektóre nasze kompetencje np mówienie i rozumienie są na różnych poziomach. Gratulacje zatem, że Ci tak świetnie idzie :)!

 • Milena mam problemy z Twoimi komentarzami. Nie wiem, dlaczego nie chcą się wyświetlić na blogu.

  Jeśli chodzi o to B1 to jest to poziom podawany przez Deutsche Welle. Jeśli rozumiesz większość to znaczy, że na pewno jesteś na wyższym poziomie niż A1 :). Z drugiej strony czasem bywa tak, że niektóre nasze kompetencje np mówienie i rozumienie są na różnych poziomach. Gratulacje zatem, że Ci tak świetnie idzie :)!