Helveticus – bajka o Szwajcarii

7 Permalink
Dlaczego Johanna Spyri napisała powieść Heidi? Kto wymyślił róg alpejski (das Alphorn)? Na te i inne pytania stara się odpowiedzieć nowa seria dla dzieci Helveticus, która rusza od dziś na szwajcarskim kanale SRF.
Źródło
Seria będzie emitowana po niemiecku i francusku. Zaadresowana jest głównie do dzieci między czwartym a szóstym rokiem życia, ale powinna się również spodobać starszym widzom. Odcinków będzie 26, całość powstała tej jesieni. Cały serial opowiadać będzie o przygodach tytułowego Helveticusa i jego rodziny na przestrzeni 5 000 lat: na małym ekranie będzie można poznać najważniejsze osobowości (die Persönlichkeit, die Persönlichkeiten) szwajcarskiej kultury i polityki oraz mity i legendy szwajcarskie. Z tego, co widać na stronie SRF stacja przygotowała również ćwiczenia dydaktyczne, które można wykorzystać na zajęciach. Jestem ciekawa czy da się gdzieś całość obejrzeć online? Bo póki co tylko mieszkańcy Szwajcarii mogą sobie go obejrzeć na stronie stacji :/.

Edit:

Jest! Można sobie obejrzeć wszystkie odcinki na YouTube!! Bez kombinowania ;). Tylko uwaga! Cała bajka jest w Schweizerdeutsch, który jednak się trochę od Hochdeutsch różni.


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!